Tepelné čerpadlo na ohrev vody

Aké výhody ponúka tepelné čerpadlo na ohrev vody

Je mnoho možností, ako v domácnosti zohrievať vodu. Jednou z nich je tepelné čerpadlo na ohrev vody. Ide o šikovné, praktické, komfortné, úsporné a moderné riešenie, ktoré využíva existujúcu tepelnú energiu z prostredia na prípravu teplej vody. K jeho základným komponentom patrí kompresor, výparník, kondenzátor, nádrž na horúcu vodu a výmenník tepla. Tepelné čerpadlo na ohrev vody štandardne funguje na princípe chladiaceho okruhu, v ktorom prúdi chladivo do výmenníka a spolu s elektrickou energiou je schopné ohriať úžitkovú vodu na potrebnú teplotu.

Tepelné čerpadlo ako rýchlonávratová investícia

Tepelné čerpadlo na ohrev vody má hneď niekoľko pozitív. V prvom rade je potrebné spomenúť, že má nízke tepelné straty – takže vďaka jeho nízkej spotrebe ešte aj ušetríte. Oceníte i jednoduchú inštaláciu, v dôsledku ktorej je tepelné čerpadlo na ohrev vody obľúbeným riešením čoraz väčšieho počtu slovenských domácností. Stačí ho zapojiť do siete a vodovodného rozvodu. Žiadne vŕtanie do zeme či iné stavebné zásahy. Viaceré modely si dokonca vedia poradiť aj s vlhkosťou, keďže sú schopné vysúšať priestor (plesne a vlhké steny nemajú šancu, čo prispieva k ochrane muriva, ale i vášho zdravia) a navyše sú vybavené aj ochranou proti korózii. Ak k tomu prirátate komfortnú obsluhu a bezúdržbovosť, tak je zrejmé, že tepelné čerpadlo na ohrev vody je rýchlonávratová investícia, ktorú neoľutujete.

Ekologický rozmer tepelného čerpadla na ohrev vody

Tepelné čerpadlo na ohrev vody má malé nároky na priestor. Postačí suchá a dobre vetrateľná miestnosť. Odporúčame ho namontovať do technickej miestnosti, prípadne do pivničných priestorov. Je dôležité spomenúť ešte jednu charakteristiku, a síce, že tepelné čerpadlo na ohrev vody je ekologickým riešením, keďže neprodukuje odpad zo spaľovania, t. j. žiadne emisie. Dokonca nepotrebuje ani komín. Stavte na cenovo atraktívne a efektívne tepelné čerpadlo na ohrev vody a užívajte si všetky výhody, ktoré ponúka.

Do pozornosti dávame aj naše ostatné čerpadlá, konkrétne tepelné čerpadlo vzduch – vodatepelné čerpadlo vzduch – vzduch. Do portfólia našej spoločnosti patrí aj klimatizácia do bytu, klimatizácia do domu či rekuperácia s chladením. Kontaktujte nás pre bližšie informácie. Spoločne určite nájdeme výhodné riešenie pre vašu teplú vodu i teplotný komfort.

Kvalitné produkty za akciové ceny

Prečo nakupovať u nás?

  • Poskytujeme záručný aj pozáručný servis
  • Komplexné riešenia projektov od návrhu až po realizáciu
  • Naša spoločnosť má oficiálne STN EN ISO 9001:2016, STN ISO 45001:2019, STN EN ISO 14001:2016 certifikáty
  • Naša práca vychádza z niekoľkoročných skúseností