Rekuperácia s chladením

Rekuperácia s chladením pre vašu zdravšiu domácnosť

Rekuperácia s chladením predstavuje efektívne a inovatívne riešenie riadeného vetrania pomocou výmenníkového systému. Jej princíp je skutočne jednoduchý. Rekuperácia obsahuje dvojicu ventilátorov. Kým jeden z priestoru odsáva vydýchaný vzduch (je prirodzene ohriaty v dôsledku kúrenia i dýchania), druhý ventilátor privádza do miestnosti čerstvý vzduch zvonku.

Interiérový vydýchaný aj exteriérový svieži vzduch prúdia cez výmenník, v ktorom spočíva princíp rekuperácie – ohriaty vydýchaný vzduch odovzdáva svoju energiu (teplo) vonkajšiemu chladnejšiemu vzduchu. Z toho vyplýva, že rekuperácia s chladením zabezpečí automatickú cirkuláciu čerstvého vzduchu, ako aj spätné získavanie tepla, a teda ušetríte (a to až do 50 % energií).

Svieži vzduch vďaka rekuperácií s chladením

Rekuperácia s chladením je pomerne tichá a jej inštaláciu odporúčame pre takmer každú nehnuteľnosť. Bez ohľadu na to, či ide o nový nízkoenergetický dom alebo starší obývaný objekt. Rekuperácia s chladením od Provectus je garanciou zdravého vzduchu, čo ocenia obzvlášť domácnosti s alergikmi i osoby s respiračnými ťažkosťami. Je dôležité zdôrazniť, že rekuperácia vyniká vysokou účinnosťou, bezúdržbovosťou (postačí výmena filtrov), tichou prevádzkou a energetickou úspornosťou. Navyše aj reguluje vlhkosť, s ktorou sú spojené plesne.

Do nášho portfólia služieb spadá aj oblasť tepelných čerpadiel (tepelné čerpadlo vzduch – voda, tepelné čerpadlo vzduch – vzduch, tepelné čerpadlo na ohrev vody) a klimatizácií (klimatizácia do domu, klimatizácia do bytu, ako aj do kancelárií, skladov, výrobných hál či technických miestností). Kontaktujte nás pre viac informácií.

Kvalitné produkty za akciové ceny

Prečo nakupovať u nás?

  • Poskytujeme záručný aj pozáručný servis
  • Komplexné riešenia projektov od návrhu až po realizáciu
  • Naša spoločnosť má oficiálne STN EN ISO 9001:2016, STN ISO 45001:2019, STN EN ISO 14001:2016 certifikáty
  • Naša práca vychádza z niekoľkoročných skúseností